Monika Pilis | BezWykrętu

Monika Pilis

Cześć! Mam na imię Monika i z zawodu jestem fizjoterapeutką, terapeutką pracującą z ludzkim ciałem. najczęściej współpracuję z osobami pracującymi biurowo, w dużych korporacjach lub mających własne działalności, a ich dolegliwości bólowe wynikają ze specyfiki ich pracy. Praca biurowa wiąże się z długotrwałym siedzeniem, wiecznie zgiętymi biodrami, z nogami ułożonymi w przedziwny dla anatomii sposób, niedbale przyjętym zgięciem dla kręgosłupa, przedramionami opartymi o kant blatu, zamkniętą klatką piersiową, ramionami uniesionymi w stronę uszu i głową wysuniętą do przodu, aby lepiej widzieć to, co jest na monitorze. Dlatego najczęściej ich dolegliwości dotyczą kręgosłupa szyjnego i obręczy barkowej oraz kręgosłupa lędźwiowego i obręczy biodrowej.

Odczuwasz dyskomfort podczas swoich rutynowych zajęć w ciągu dnia?

Drętwieją Ci ręce bez powodu?

Podniosłeś rękę do góry, pojawił się ból i miałeś problem, żeby ją opuścić?

Za szybko się schyliłeś i nie mogłeś się wyprostować?

Nie jesteś w stanie bez bólu zawiązać sobie butów, zapiąć biustonosz lub spokojnie się uczesać?

Boli Cię któryś ze stawów, a nie doznałeś żadnego urazu?

Pracujesz długo przy komputerze i potem boli Cię kark?

Lepiej nie mogłeś trafić!️ To, że tutaj jesteś, to już połowa Naszego terapeutycznego sukcesu!️ Twoje dolegliwości nie oznaczają, że musisz się z nimi pogodzić. Porzuć różnokolorowe pastylki. Zapomnij o tym!️

Jeśli chcesz powiedzieć STOP dolegliwościom, które nie dają Ci spokoju w dzień czy w nocy, to zapraszam Cię serdecznie do kontaktu ze mną. Umówienie wizyty zajmie Ci chwilę, a korzyści, jakie niesie za sobą, przekraczają wszelkie wyobrażenia!️ To właśnie dzisiaj, właśnie teraz jest ta chwila, w której Twoje życie zacznie zmieniać się na lepsze. Daj sobie szansę na lepszą, bezbolesną przyszłość. Razem stawimy czoła Twoim problemom!

Podczas pracy z pacjentem najważniejszą rolę odgrywa dla mnie szczegółowy wywiad poparty dokładną diagnostyką, by móc zlokalizować faktyczne źródło Twoich dolegliwości. Tłumaczę każdemu klientowi, że ludzki organizm to skomplikowane, ale logicznie połączone naczynie, w którym wszystko na siebie oddziałuje. W tym wszystkim pomaga mi całościowe patrzenie na człowieka oraz szeroka diagnostyka funkcjonalna i neurodiagnostyka pozwalająca wykryć nieprawidłowości w organizmie. Łączę ją z szeregiem technik terapeutycznych, które pomagają mi przywrócić pacjenta do pełnej i bezbolesnej sprawności.

W terapii korzystam przede wszystkim z technik neurodiagnostycznych, głównie z testów toniczności mięśniowej, które sprawdzają się, jako świetne narzędzie diagnostyczne. Pomaga w szybszym niwelowaniu pierwotnych problemów pacjenta, które wywołały aktualne jego dolegliwości bólowe. Oprócz tego wykorzystuję technikę Dry Needling (suchego igłowania) i elementy z Masażu Tkanek Głębokich, które w prosty sposób poprawiają tonus mięśniowy i odżywienie tkanek. Dzięki temu pacjent czuje się rozluźniony, lżejszy i z lepszym samopoczucie. Jako dodatek do terapii służą mi metody z Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth, Terapii Punktów Spustowych oraz Pinoterapii.

Poza tym interesuję się tematyką medytacji, uważności, oddechu i jego treningu oraz jego wpływu na Nasze codzienne funkcjonowanie. Często zadaję swoim klientom ćwiczenia związane z treningiem oddechowym, który ma na celu pomóc im radzić sobie ze stresem, lepiej sypiać, wstawać wypoczętym i poprawić koncentrację w trakcie pracy. Wbrew pozorom większość z nich zauważa pozytywny wpływ uważnego oddechu i widzi poprawę w ich funkcjonowaniu. Dodatkowo zgłaszają złagodzenie dolegliwości bólowych, z którymi się do mnie zgłosili.

Prywatnie lubię naturę i przebywać w jej bliskim otoczeniu. Kocham góry i za każdym razem napawam się ich widokiem i korzystam z tego, że mogę po nich chodzić i sięgać po coraz wyższe szczyty. To uczy mnie odkrywania swoich nowych możliwości i pokazuje, że mogę wszystko. Wtedy mogę pobyć sama ze sobą i ze swoimi myślami, a to pomaga mi odpoczywać. Dodatkowo od niedawna w czasie wolnym gram w Heroes of Might and Magic III i wtedy dla mnie czas przestaje istnieć.

Aktualizowanie…
  • Brak produktów w koszyku.